Marijampolės savivaldybei pateiktas raginimas keisti pavėžėjimo organizavimo bei važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams ir vaikų globos įstaigų gyventojams tvarką

Data

2017 03 28

Įvertinimas
0
school-bus-2122395_960_720.jpg

Marijampolės savivaldybės taryba 2015 m. birželio 29 d. priėmė sprendimą „Dėl pavėžėjimo organizavimo bei važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams ir vaikų globos įstaigų gyventojams tvarkos aprašo patvirtinimo“, kurio 1 punktu patvirtino Pavėžėjimo organizavimo bei važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams ir vaikų globos įstaigų gyventojams tvarkos aprašą.

Išanalizavus Aprašo turinį nustatyta, jog 6.2. papunktis prieštarauja Švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 3 dalių nuostatoms, o 12.1. papunktis Transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 1 punkto nuostatoms.

Marijampolės savivaldybės taryba Aprašo 6.2 papunktyje apribodama pavėžėjimo atstumą iki 40 km pažeidė Švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 dalį, nes įstatymo leidėjas pavėžėjimo atstumo neapribojo, o imperatyviai nustatė, jog į mokyklą ir atgal privalo būti vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas.

Taip pat nustatyta, jog Marijampolės savivaldybė į pavėžėjimo organizavimą neįtraukė mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 dalyje imperatyviai nustatyta, jog į mokyklą ir atgal privalo būti vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas.

Visą Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje TEIKIMO tekstą galite rasti paspaudę ant nuorodos: atsiųsti dokumentą.