Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje K. Podolskis Seime aptarė savivaldybių Kontrolės komitetų bei Etikos ir Antikorupcijos komisijų veiklos problemas

Data

2017 02 09

Įvertinimas
0
3d_Team_Meeting_In_Conference_Room_Ppt_Graphics_Icons_Powerpoint.jpg

Vasario 8 d. Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Karolis Podolskis dalyvavo Seimo Antikorupcijos komisijos ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje kur aptarė LR vietos savivaldos įstatyme numatytą savivaldybių Etikos ir Antikorupcijos komisijų bei Kontrolės komiteto sudarymo tvarką, šių institutų veiklos efektyvumą, skaidrumą, jų nepriklausomumo užtikrinimo problematiką.

Posėdyje aptarti klausimai dėl savivaldybių, kuriose pažeidžiant Vietos savivaldos įstatymo nuostatas ilgą laiką nesudaromas Kontrolės komitetas bei Etikos ir Antikorupcijos komisijos, tokiu būdu sudarant galimybes riboti savivaldybės tarybos opozicijos teises įgyvendinant Vietos savivaldos įstatymo nuostatas.

Kaip teigia Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Karolis Podolskis, pasitaiko atvejų, kai ne tik nesudaromi komitetai ar komisijos, bet dauguma nepritaria ir opozicijos pasiūlytiems kandidatams į šių komisijų pirmininko pozicijas. Tokiu atveju tenka įsikišti Vyriausybės atstovams ir reikalauti tarybos įgyvendinti Vietos savivaldos įstatymo nuostatas.

Posėdžio metu aptarti tolimesni veiksmai savivaldybių Kontrolės komitetų bei Etikos ir Antikorupcijos komisijų veiklos efektyvumo gerinimui, išsakyti siūlymai dėl minėtų komisijų veiklos viešinimo priemonių.